تحلیل ارور های مایکرو ویو ال جی

نقد و بررسی عیب‌یابی مایکروفر ال جی

امروزه برخی از لوازم خانگی از جمله مایکروفرها دچار مشکل سخت افزاری می شوند.هر ایرادی که در زمان استفاده به جود می آید ممکن است نشان دهنده ی یک مشکل جدی باشد. در این حالت شما اگر اطلاعات کافی نداشته باشید ممکن است کار را خراب تر کنید.برای اینکه بتوانید سریع تر مشکل را حل کنید نیاز به یادگیری برخی مطالب دارید.

در ادامه ما یک سری نکاتی را در اختیار شما قرار می دهیم تا بتوانید با کمک آن مشکلات دستگاه خود را برطرف کنید.باما همراه باشید و مطالب را با دقت مطالعه کنید.

 

عدم گرم شدن غذا در مایکروفر

مایکروفرها کارایی زیادی دارند از جمله کارایی مهم آن گرم کردن مواد غذایی است.

یکی از مشکلاتی که در هنگام استفاده از مایکروفرها به وجود می آید گرم نکردن غذا است.ممکن است خیلی کلافه کننده باشد ولی اگر دلیل آن را بدانید سریع تر این مشکل را حل میکنید.یکی از دلایل آن می تواند خرابی یا سوختی لامپ و همچنین آسیب دیود باشد.همچنین ممکن است خازن ها مشکل داشته باشند که باید هنگام مشکل یابی آن را بررسی کنید.

یکی دیگر از دلایل گرم نکردن غذا خمیدگی یا خرابی قطعات مایکروفر است که ممکن است باعث اختلال کلی دستگاه شود.در اخر تراکنش های ولتاژ و معیوبی برد هم از دلایل دیگر آن است.

از کار افتادن گریل مایکروفر

کار نکردن گریل دستگاه دلایل متعددی دارد برخی از دلایل آن خرابی المنت،ترموستات وبرد  است که تاثیر زیادی در عملکرد دارد.در این حالت باید این موارد چک و مشکل اصلی را پیدا کنید تا با بررسی جزبه جز هرکدام مشکل را رفع کنید.

بعداز پیدا کردن المنت،ترموستات یا برد معیوب،درصورت لزوم آن را تعویض کنید.

عدم چرخش ظرف داخل مایکروفر

یکی دیگر از مشکلات دستگاه مایکروفر نچرخیدن ظرف است.دلیل نچرخیدن ظرف داخل دستگاه قطعه ای است به نام موتور صفحه گردون که از کار آن چرخاندن ظرف است .هر اختلالی از جمله کار نکردن یا درست کار نکردن این قطعه باعث عدم چرخش ظرف و یا گرم نکردن غذا شود.

دلیل جرقه زدن مایکروفر

هنگام استفاده از مایکروفر ممکن است با جرقه زدن آن رو به رو شوی.در صورت مشاهده جرقه دستگاه  باید لامپ مگنتران را بررسی کنید.همچنین ممکن است یک اشیا فلزی مانند در داخل دستگاه باعث اختلال صفحه میکا و همچنین موجب جرقه زدن مایکروفر می شود.

بررسی دلایل روشن نشدن ماکروفر

دلیل روشن نشدن مایکروفر میتواند مربوط به کابل برق باشد ابتدا از مطعن شوید که سالم است.بعداز چک کردن کابل برق و اطمینان از درست بودن آن میتوانید برد را مورد بررسی قرار دهید زیرا ممکن است از کار افتاده باشد ویا اینکه دستور روشن شدن اجرا نشده باشد.هنگام رویارویی با این نوع مشکل میتوانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

از کار افتادن کلیدهای پنل

کار نکردن کلید پنل یکی دیگر از مشکل هایی است که با آن روبه رو می شوید.این نوع خطا مربوط به اختلال در برد است و لازم است که عیب یابی شود در صورت لزوم تعویض شود.

قفل شدن درب مایکروفر

ممکن است هنگام گرم کردن غذا داخل مایکروفر درب آن باز نشود.این یکی دیگر از مشکلاتی است که کاربران با آن سروکله میزنند.دلیل این مشکل خرابی میکروسوئیچ درب مایکروفر است که باید آن را تعمیر و یا تعویض کنید.

 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *