نکات مهم درباره ی ارور یخچال فریزر ال جی

بررسی علل کد خطا و ارور یخچال ال جی

هنگام استفاده از یخچال ممکن است خطاهایی را مشاهده کنید که معنی آن را نمی دانید.همه محصولات دارای یک سری یک خطا هستند که ممکن است دلایل متعددی داشته باشد.

مادر اینجا قصد داریم اطلاعات شما را راجب خطا و ارور های یخچال خودتان بالا ببریم تا بتوانید با نحوه برخورد صحیح هنگام ارور ،عمر مفید دستگاهتان را بیشتر کنید.در بعضی موارد ارور ها بسیار تخصصی است و در این موارد باید کار را به کارشناسان تعمیرچی بسپارید تا با راهنمایی مناسب در این زمینه به شما کمک کنند.

ارور و کد خطاهای Er rS _Er FS یخچال ال جی

این ارور به معنی اختلال در سنسور فریزر ویا سیم کشی است.در این صورت باید ترمیستور،سیم کشی و برد کنترل الکترونیکی اصلی پس از بررسی تعویض شود.

ارور و کد خطای F dS یخچال ال جی

این خطای حسگر دیفراست فریزر است.همچنین اتصال سنسور کوتاه است یا سیم کشی مشکل دارد.در این حالت سنسور دما،کنترلر و فیوز سیستم دیفراست باید بررسی شود.

ارور و کد خطای r dS یخچال الجی

این خطای حسگر دیفراست یخچال  است.همچنین اتصال سنسور کوتاه است یا سیم کشی مشکل دارد.در این حالت سنسور دما،کنترلر و فیوز سیستم دیفراست باید بررسی و در صورت لزوم تعویض شود.

ارور و کد خطای Er HS یخچال ال جی

علت این خطا مربوط به حسگر رطوبت است. در این صورت باید سنسور رطوبت،اتصال سنسور و سیم کشی چک شود 

ارور و کد خطای Er IS یخچال الجی

دلیل این ارور اختلال در حسگر یخ ساز است. شما باید در صورت مشاهده ی این ارور اتصالات سنسور،سیم کشی و مجموعه ی یخ ساز را چک کنید.

ارور و کد خطای Er SS یخچال ال جی

این ارور مربوط به معیوبی حسگر بخش کشوی یخچال است.در این موارد مشکل از سنسور دمای کشوی یخچال است.

ارور و کد خطای Er rt یخچال الجی

این کد خطای حسگر دمای اتاق است که باید سنسور دمای اتاق تعویض شود.

ارور و کد خطای Er It یخچال ال جی

این مشکل مربوط به خطای سیستم داخل یخ ساز است.در این صورت مجموعه یخ ساز مشکل دارد باید چک شود.

ارور و کد خطای Er gF یخچال الجی

این ارور مربوط به خطای فن محفظه یخ است که در این موارد فشار آب،جریان آب و فلومتر باید مورد بررسی قرار بگیرد.

ارور و کد خطای F dH یخچال ال جی

این مورد نشان دهنده ی یک قفل چرخان است یا تغییر ولتاژ بابت قفل روتور.بعد از مشاهده ی این خطا باید فیوز،مجموعه کنترلر،برد کنترل،هیتر دیفراست و رله برد کنترل باید چک شود.

ارور و کد خطای  r dH یخچال الجی

این ارور یعنی اینورتر درست کار نمیکند.بعد از مشاهده ی این خطا باید فیوز،مجموعه کنترلر،برد کنترل،هیتر دیفراست و رله برد کنترل باید چک شود.

ارور و کد خطای Er IF یخچال ال جی

این ارور زمانی رخ می دهد که مسائل یخ ساز دچار مشکل شده باشد.در این مورد فن یخ ساز گیر کرده و موتور فن یخ ساز دچار اختلال  همچنین سیم کشی و برد کنترلی خراب شده است.شما باید موتور فن یخ ساز ،سیم کشی ،برد کنترل الکترونیک را چک کنید.

ارور و کد خطای Er FF یخچال ال جی

این ارور یعنی دستگاه شما دچار دو نوع خطا شده است .سنسور یخ زدگی ویا فن به خوبی کار نمیکند. در این صورت شما باید موتور فن،برد کنترلی،موتور فن اواپراتور،سیم کشی و بردکنترل الکترونیکی را بررسی کنید.

ارور و کد خطای Er CF یخچال الجی

این کد خطا نشان دهنده ی عدم اجرای کمپرسور است.در این مورد شما باید موتور فن کنداسور،سیم کشی، برد کنترلی،کنترل الکترونیکی چک شود.

ارور و کد خطای Er CO یخچال ال جی

این ارور مربوط به توقف تولید یخ است.در این نوع کد خطای ارتباطی برد اصلی و صفحه نمایش رخ می دهد.در این صورت برد کنترل الکترونیکی،سیم کشی،کنترل دیسپلی باید مورد بررسی قرار بگیرد.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *